Mézes csokoládés hárspálinka

A pálinkában rejlő titok

Pálinkás csirkecomb recept

 

Hozzávalók:

4 db csirkecomb,

5 dkg füstölt szalonna,

1 kisebb fej vöröshagyma,

1 dl mézes csokoládés hárspálinka,

8 db sárgabarack,

2 dl száraz fehérbor,

késhegynyi őrölt babérlevél,

ízlés szerint só és törött bors

 

Elkészítés:

A füstölt szalonnát nagyon apró kockákra vágom, a zsírját kiolvasztom. Megfonnyasztom rajta a megtisztított és apróra metélt vöröshagymát. A megmosott, leszárított és félbevágott csirkecombokat a hagymás szalonnazsíron lepirítom. Ezután ízesítem a fűszerekkel, aláöntöm a mézes csokooládés hárspálinkát meg a bort, és fedő alatt, kis lángon puhára párolom. Ha a csirkehús puha, de a lé sok alatta, a fedőt leveszem és addig forralom, míg zsírjára nem sül. Ekkor kiveszem a combokat a serpenyőből, helyükre teszem a megmosott, kimagozott fél sárgabarackokat és néhány percig pirítom. Végül a combokat hozzátéve, együtt felforrósítom. Párolt rizs illik hozzá.

 

 

Aszalt gyümölcsökkel töltött kacsamell

 

Hozzávalók:

2 db egész kacsamell

20 dkg vegyes aszalt gyümölcs

1 evőkanál paradicsompüré

1 csomag vegyes zöldség

5 cent mézes csokoládés hárspálinka

só, bors, rozmaring

olaj, cukor

burgonyakrokett

 

Elkészítés:

Az aszalt gyümölcsöket a mézes csokoládés hárspálinkával kevert cukros vízben beáztatjuk. Ezután a kacsamelleket felszúrjuk, az áztatott gyümölcsökkel megtöltjük, fűszerezzük és zöldségágyon, sütőben megsütjük. Ha kész, kivesszük, a sült zsírt lábasba öntjük. Paradicsompürét pirítunk benne. Kevés liszttel megszórjuk, vízzel felengedjük, sóval, borssal ízesítjük és felforraljuk, majd átszűrjük és a kész mártáshoz rozmaringot adunk. Burgonyakrokettel tálaljuk.

 

 

Csirkecsíkok aszalt barackos szósszal

 

Hozzávalók:

1 csirkemellfilé,

15 dkg aszalt sárgabarack,

fél fej vöröshagyma, felaprítva,

2 gerezd fokhagyma,

2 centis gyömbérdarab, megtisztítva,

fél chilipaprika,

5 cl mézes csokoládés hárspálinka,

1 kávéskanál oregánó,

olívaolaj,

só és frissen őrölt bors

 

Elkészítés:

A sárgabarackot nagyobb darabokra vágjuk, egy tálkába tesszük és felöntjük annyi forró vízzel, amennyi éppen ellepi. Majd félretesszük pár percre, hogy a barackdarabok felpuhuljanak. Közben haladunk tovább az előkészületekkel: a csirkemellet megmossuk, ujjnyi csíkokra vágjuk. A gyömbért és a fokhagymát lereszeljük, a chilipaprikát kimagozzuk és vékony karikákra vágjuk.

Ha mindennel megvagyunk, egy közepes méretű serpenyőben megpirítjuk a megsózott-megborsozott csirkecsíkokat, és ha már mindegyik falat szép aranybarna, szűrőkanállal kiemeljük a serpenyőből és félretesszük.

A serpenyőben maradt zsiradékot kiegészítjük 2 evőkanálnyira, majd megfonnyasztjuk rajta a hagymákat.

Ezután a tűzről lehúzva felöntjük a pálinkával, teljesen elforraljuk, majd beleöntjük a sárgabarackot levével együtt, hozzászórjuk a chili-karikákat, végül belekanalazzuk a reszelt gyömbért és a szárított oregánót is.

Egy-két perc alatt összeforraljuk az egészet, majd botmixerrel - vagy turmixgépben - pépesítjük. (Ha kell, adunk hozzá vizet, hogy a mártás kellő sűrűségű legyen.)

Végül a szószt és a húst a serpenyőben összemelegítjük és párolt rizzsel tálaljuk.

 

 

Kacsa confit

 

2 db kacsacomb,

2 nagy marék só,

6 duci gerezd fokhagyma,

néhány friss kakukkfű-ág,

1 kis kupica mézes csokoládés hárspálinka,

1 dl víz.

 

A kezdés egyszerű és csak pár percig tart. A só felét belehintjük egy nagy műanyagdobozba, aztán bőrös oldalukkal lefelé ráfektetjük a megmosott, szárazra törölt kacsacombokat. Rájuk hintjük a maradék sót, és lefóliázva betesszük a hűtőbe 1 napra. A só rendesen megdolgozza a kacsacombok rostjait, és ez az "előkezelés" fontos szerepet játszik abban, hogy a végén hihetetlenül omlósak lesznek.

A másnapi teendők sem bonyolultak. A combokról gondosan lesöpörjük a sót, mert amennyi kell, az már bőven beléjük ivódott, és bőrös oldalukkal lefelé átrakjuk mindet egy akkora lábosba, amelyben könnyen elférnek egymás mellett. Ízesítésül melléjük dobjuk a megpucolt, de egészben hagyott fokhagyma-gerezdeket és a friss kakukkfűágakat, aztán összekeverjük a pálinkát a vízzel, és ráöntjük a combokra.

Elérkeztünk a lényeghez: a combok lassú, rotyogós, illatos megpárolásához. Ez időben sokat jelent, munkában viszont semmit se, mert meglátják, a hús tökéletes elvan magában a tűzhelyen. A lábost lefedjük, és mérsékelt tűzőn felforraljuk az ételt. Ahogy elkezd bugyogni, rögtön takarékra állítjuk alatta a lángot, és hagyjuk, hogy 2-2 és 1/4 óra a kacsacombok csendesen megpuhuljanak a saját zsírjukban. Ezt nem szabad siettetni, sőt, mindent el kell követni azért, hogy minél lassabban készüljenek el, vagyis minél tovább maradjanak a zsírjukban. Ez ugyanis az egyetlen igazán jó megoldása arra, hogy ne száradjanak ki.

Az utolsó 15 percben előmelegítjük a sütőt 220 fokra (gázsütőn 6-os fokozat), mert itt sütjük majd ropogósra a puha combokat. Miután letelt a bő 2 óra, megvárjuk, hogy a kacsacombok kihűljenek a lábosban. Ezután kiszedjük őket, és bőrös oldalukkal felfelé átteszzük mindet egymás mellé egy nagy tepsibe. (A fokhagymás-kakukkfüves kacsazsírt meg nehogy kiöntse valaki, óriási vétek lenne! Ezzel készül a világ legjobb sült krumplijához, arról nem beszélve, hogy puha kenyéren, sok-sok lilahagymával micsoda pazar élvezetet jelent.)

A kacsacombokat betesszük a forró sütőbe, és oldalanként 15-15 perc alatt ropogósra pirítjuk őke

 

 

 

Desszertek

 

Bajor csokis körtetorta

 

Hozzávalók:

2 hámozott, kockára vágott körte

2 dl fahéjas cukorszirup

fél vaníliarúd

5 zselatinlap

3 dl tej

4 tojássárgája

7,5 dkg cukor

1,5 kávéskanál vaníliaaroma

1,5 dl mézes csokoládés hárspálinka

1 vékony piskótalap

20 dkg étcsokoládé

2 evőkanál olaj

1 kávéskanál kakaó

csokoládéreszelék (egyszínű, de lehet színes is)

 

Elkészítés:

Vastag falú lábasban, a cukorszirupban, a kettévágott vaníliarúddal együtt, 10 percig főzzük a körtéket. A levükben hagyjuk kihűlni, majd lecsöpögtetjük, és másnapig hűtőbe tesszük. A zselatinlapokat hideg vízbe áztatjuk. A tejet felforraljuk. A 4 tojássárgáját a cukorral fehéredésig verjük. Lassanként hozzáöntjük a tejet, majd kislángon sűrűre főzzük. Amint sűrűsödik, levesszük a tűzről. A kinyomkodott zselatint a krémhez keverjük, majd a vaníliát is hozzáadjuk és kihűtjük, közben időnként megkeverjük. A hideg tejszínt kemény habbá verjük. Amikor a krém kihűlt, beletesszük a körtéket, az alkoholt, majd jól beleforgatjuk a tejszínt is. A krémet olajjal kikent formába simítjuk 2 cm vastagon, majd a piskótával betakarjuk. Hűtőbe tesszük. Másnap kivesszük a formából. A csokoládét vízgőz felett megolvasztjuk, majd az olajat is hozzáadjuk, és habosra keverjük. A csokit langyosra hűtjük, majd a krémre öntjük úgy, hogy mindenütt jól befedje. Tálalásig hűtőbe tesszük. Csokiforgáccsal és kakaóval megszórva kínáljuk.

 

Adventi muffin

 

Hozzávalók (12 darabhoz):

20 dkg aszalt sárgabarack

5 dkg mazsola

4 evőkanál mézes csokoládés hárspálinka

12,5 dkg vaj

10 dkg cukor

25 dkg liszt

fél csomag sütőpor

fél mokkáskanál őrölt fahéj

fél mokkáskanál mézeskalács fűszerkeverék

2 tojás

1 evőkanál méz

fél dl tej

 

Előkészítés:

Az aszalt barackot és a mazsolát apró darabokra vágjuk, és összekeverjük a mézes csokoládés hárspálinkával. A vajat felolvasztjuk és a muffinformát kikenjünk vele. A maradék vajat félretesszük. A sütőt 200 fokra előmelegítjük.

 

Elkészítés:

A cukrot összekeverjük a liszttel, a sütőporral, a fahéjjal és mézeskalács-fűszerkeverékkel. Hozzáadjuk a barackot és a mazsolát. A tojást habosra keverjük, hozzáadjuk a vajat, a mézet és a tejet. Kanalanként a lisztes keverékhez adjuk. Ne legyen túl folyékony a massza! A tésztát a formába töltjük és a sütőben kb. 20 percig sütjük.

 

 

Ezeregyéjszaka torta

 

Hozzávalók:

3 evőkanál mézes csokoládés hárspálinka

3 evőkanál cukor

5 evőkanál liszt

3 dkg kakaópor

1 mokkáskanál sütőpor

A töltelékhez: 1,2 dl tej

1 vaníliarúd

5 dkg vaj

50 dkg fagyasztott gesztenyepüré

5 lap zselatin vagy 1 csomag (2,5 gramm)zselatinpor

3 dl tejszín

A díszítéshez:

30 dkg kész marcipánmassza

3 dkg porcukor

 

Elkészítés:

A sütőt közepes lángra (180 °C; légkeveréses sütőben 165 °C) előmelegítjük. A tojások sárgáját az őrölt fahéjjal, a pálinkával meg 2 evőkanál vízzel habosra keverjük. A tojásfehérjét a cukorral kemény habbá verjük. A lisztet a kakaóporral meg a sütőporral átforgatjuk. A kétféle tojásos masszát óvatosan egymásba forgatjuk úgy, hogy közben a kakaós lisztet is apránként hozzáadjuk. Egy 22 centi átmérőjű tortaformát sütőpapírral kibélelünk, a masszával megtöltjük, a forró sütőben 25-30 percig sütjük. Elkészültét a beleszúrt tűvel ellenőrizhetjük. A tejet a hosszában kettéhasított vaníliarúddal felforraljuk, majd kiemeljük belőle. Utána a vajjal meg a gesztenyepürével összegyúrjuk. A zselatinlapokat hideg vízbe áztatjuk, kissé kinyomkodjuk, a gesztenyekrémbe keverjük a habbá vert tejszínnel együtt. A tortalapot lapjában elfelezzük, a krémmel megtöltjük, és az oldalát meg a tetejét is körbekenjük vele. Dermedni hagyjuk, végül a marcipánmasszából kiszúrt formákkal díszítjük Még gazdagabb, ha a krémmel csak töltjük a tortát, kívülről pedig olvasztott csokoládéval vonjuk be.

 

 

Hideg, vaníliás körtés rétes forró meggyel

 

Hozzávalók:

1 csomag réteslap,

2 csomag vaníliás pudingpor (főzhető),

40 dkg meggy (lehet konzerv is),

2 db citrom,

só, cukor,

2 evőkanál keményítő,

fahéj, szegfűszeg,

4 db körte (lehet konzerv is),

5 cent mézes csokoládés hárspálinka

 

Elkészítés:

A pudingot az átlagosnál sűrűbbre főzzük. A körtéket meghámozzuk, kockára vágjuk, és annyi cukros, citromos vízben, hogy éppen ellepje, puhára pároljuk. Ha kihűlt, hozzáadunk 3 cent mézes csokoládés hárspálinkát.

Amikor a puding is kezd kihűlni, hozzákeverjük a leszűrt körtéket és a maradék pálinkát.

A réteslapokat kiterítjük, ráhalmozzuk a hideg körtés pudingot, feltekerjük, és 260 fokos sütőben 10 perc alatt pirosra sütjük.

A meggyet kimagozzuk, cukros-fahéjas vízben – éppen hogy ellepje – megfőzzük, és amikor forr, étkezési keményítővel sűrítjük. A rétest kihűtjük, felszeleteljük, és a forró meggyel leöntjük.

 

 

Szilvapuding

 

Hozzávalók:

1 üveg szilvabefőtt (8 dl),

8 dkg vaj,

8 dkg liszt,

2 dl tej,

6 tojás,

10 dkg cukor,

1 késhegynyi őrölt fahéj,

1/2 csomag vaníliás cukor;

az öntethez:

3 cl mézes csokoládés hárspálinka,

5 cl rostos szilva ivólé,

30 dkg szilvalekvár;

a forma kikenéséhez: vaj, porcukor;

a tálaláshoz: tejszínhab.

 

Elkészétés:

A szilvát kimagozzuk, a felét összeturmixoljuk, a másik felét kis kockákra vágjuk. A vajat felhevítjük, s megizzasztjuk rajta a lisztet. Állandó keverés közben hozzáöntjük a vaníliás-fahéjas forró tejet, majd 4 dl forró befőttlevet, s besűrítjük. A tojássárgáját habosra keverjük a cukorral, hozzáadjuk a kihűlt mártást, a turmixolt és felkockázott szilvát, végül a kemény habbá vert tojásfehérjét. Kivajazott, porcukorral meghintett pudingformába töltjük a masszát és kigőzöljük, majd tálra borítjuk.

A szilvalekvárt a pálinkával és a rostos szilvalével jól kikeverjük, s a pudingot ezzel az öntettel meglocsolva, hidegen tálaljuk. Díszíthetjük tejszínhabbal i

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 9
Tegnapi: 2
Heti: 13
Havi: 54
Össz.: 24 594

Látogatottság növelés
Oldal: Receptek
Mézes csokoládés hárspálinka - © 2008 - 2024 - harspalinka.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »